Artykuły

Wybrane produkty marki Vaillant

b_100_100_16777215_00_images_gallery_produkty_vailant_lead.jpg

Vaillant od wielu lat wyznacza nowe standardy systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Nasze rozwiązania cechuje  nowatorska technologia, wysoka jakość oraz nowoczesny design. Ponad 130-letnie doświadczenie i zdobyta wiedza pozwalają nam tworzyć rozwiązania solidne i sprawdzone, a jednocześnie absolutnie innowacyjne. Dbając o środowisko naturalne, marka Vaillant mocno inwestuje w odnawialne źródła energii, które bez wątpienia mają przed sobą ogromną przyszłość.

Stałą obsługę urządzeń zapewnia największa na rynku polskim sieć serwisowa, stworzona z myślą o obsłudze Klienta na najwyższym poziomie. Ponad 1700 autoryzowanych firm gwarantuje profesjonalną instalację oraz serwis urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

Kotły kondensacyjne

Gazowe kotły ecoTEC to nowoczesna linia urządzeń kondensacyjnych, cechująca się solidnym wykonaniem oraz wyjątkowymi walorami użytkowymi. Produkty te wyposażone są w nowoczesne systemy elektroniczne, które zapewniają optymalizację procesu spalania oraz kontrolę wszystkich parametrów pracy urządzenia. Duży 20-płytowy wymiennik ze stali szlachetnej gwarantuje maksymalny komfort ciepłej wody, a wykonany ze specjalnej, odpornej na wysoką temperaturę stali palnik, o dużej modulacji (30-100%), idealnie dostosowuje moc cieplną do zapotrzebowania. Pięć wersji mocy w kombinacji z zasobnikami ciepłej wody o pojemnościach od 120 do 300 litrów pozwalają zawsze dobrać optymalne rozwiązanie dla każdego użytkownika. VKK ecoVIT/4 to ekskluzywna grupa stojących kotłów kondensacyjnych cechująca się dużą pojemnością wodną, z powodzeniem wykorzystywana do ogrzewania obiektów o powierzchni od 100 do 700m2, a w układzie kaskady nawet do 1400 m2. Dzięki dużej pojemności wodnej i wymiennikowi ciepła ze stali szlachetnej kocioł ma zalety typowe dla kotłów żeliwnych: łatwy montaż, cicha i wydajna praca, przez to również jest idealnym rozwiązaniem w przypadku modernizacji instalacji. W połączeniu z zasobnikiem warstwowym VIH K 300, kotły te stanowią prawdziwą ekstraklasę wśród urządzeń grzewczych.

Kotły typu COMPACT

b_100_100_16777215_00_images_gallery_produkty_vailant_kociol.jpgCiekawą grupą kotłów są urządzenia integrujące w jednej obudowie gazowy kocioł wiszący z warstwowym zasobnikiem c.w.u. Segment ten otwiera atmoCOMPACT – kocioł niekondensacyjny, a trzon stanowią urządzenia kondensacyjne ecoCOMPACT i auroCOMAPCT. Kotły te wykorzystują technikę kondensacji zarówno w procesie ogrzewania (c.o.), jak również w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Osiągają przy tym znacznie wyższy współczynnik sprawności niż w tradycyjnych zasobnikach. Zasobnik warstwowy również zapewnia dużo wyższy początkowy wydatek c.w.u. niż rozwiązania tradycyjne. auroCOMPACT dodatkowo jest specjalnie przystosowany do współpracy z kolektorami słonecznymi.

Pompy ciepła geoTHERM

Pompy ciepła pozwalają wykorzystać energię zmagazynowaną w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu i przez cały rok wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła w ogóle nie wymaga komina. Wykorzystuje ona w głównej mierze odnawialne źródła energii i nie powoduje emisji substancji szkodliwych z budynku. W ofercie marki Vaillant znajdą Państwo 4 rodzaje pomp ciepła: geoTHERM exclusiv – produkt, który poza funkcją ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, wyśmienicie sprawdza się latem za sprawą funkcji naturalnej klimatyzacji; dostępny jest w 3 trzech przedziałach mocy 6, 8, 10 kW; posiada zintegrowany zasobnik ciepłej wody wykonany ze stali nierdzewnej; pompy te zawierają również wspomagający układ ogrzewania elektrycznego o mocy 6 kW oraz nowoczesną i trwałą sprężarkę; geoTHERM plus – spełnia 2 podstawowe funkcje: dostarcza ciepło do ogrzewania oraz dzięki wbudowanemu, zintegrowanemu zasobnikowi c.w.u. dba o przygotowanie ciepłej wody; geoTHERM – to pompa ciepła przystosowana do pracy głównie na potrzeby centralnego ogrzewania; jednak po zastosowaniu zasobnika c.w.u. geoSTOR lub allSTOR, będzie wydajnie służyć również jako urządzenie podgrzewające wodę. W ofercie do dyspozycji sąpompy o mocach: 6, 8, 10, 14, 17 kW. geoTHERM plus/4 w stosunku do tradycyjnych pomp geoTHERM, posiada dodatkową funkcję chłodzenia pasywnego, co szczególnie docenimy w ciągu upalnych dni.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

b_100_100_16777215_00_images_gallery_produkty_vailant_kociol2.jpgTegoroczną nowość w ofercie marki Vaillant stanowią centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła recoVAIR. Składają się z centrali wentylacyjnej, cyfrowego urządzenia do zdalnego sterowania oraz z opcjonalnie stosowanego zespołu obejściowego, który pozwala w lecie ominąć proces odzyskiwania ciepła. System wentylacyjny recoVAIR można włączyć do współpracy ze wszystkimi systemami grzewczymi. recoVAIR dostępny jest w dwóch różnych typowielkościach wydajności: 275 i 350 m3 natężenia przepływu powietrza na godzinę, zapewniających skuteczną wentylację domów jednorodzinnych o powierzchni mieszkalnej od 180 do 250 m2. Rekuperatory recoVAIR charakteryzują się bardzo prostym montażem w technice „włącz i pracuj” oraz niewielką masą systemu (tylko 46 lub 48 kg), co znacznie ułatwia transport urządzenia. Posiadają wysokowydajny krzyżowy, przeciwprądowy wymiennik ciepła, wykonany z aluminium. Mają możliwość elektronicznej regulacji wentylatorów od powietrza nawiewanego i do powietrza wywiewanego, zapewniające ich stałe objętościowe natężenie przepływu.

Kolektory słoneczne

b_100_100_16777215_00_images_gallery_produkty_vailant_zestaw.jpgW dobie stale rosnących kosztów energii, kolektory słoneczne to bardzo praktyczne uzupełnienie domowej instalacji grzewczej, która może obniżyć roczny koszt przygotowania ciepłej wody nawet o 60%. Vaillant oferuje 3 grupy urządzeń. Kolektory płaskie auro- THERM VFK 145 wspomagające procesy przygotowania ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania oraz podgrzewu wody basenowej. Ich konstrukcja oparta jest na bazie aluminiowych ram z pokrywą zabezpieczającą w postaci szyby ochronnej o wysokiej przezroczystości. Do ich budowy użyto wydajnego, selektywnego, płaszczowego absorbera miedzianego z wysokowartościową powłoką naniesioną próżniowo. Nowatorską propozycją na rynku jest kompletny system solarny auroSTEP. Jest to bardzo proste rozwiązanie, przewidziane do komfortowego zaopatrzenia w ciepłą wodę 3-4 osobowej rodziny. Na system auroSTEP składają się tylko dwa elementy. Są to 2 kolektory typu VFK 135, montowane poziomo na dachu i urządzenie auroSTEP zawierające dwuwężownicowy zasobnik solarny o poj. 250 l, pompę solarną, regulator solarny z czujnikami temperatury i zawór bezpieczeństwa. Zwieńczeniem oferty są próżniowe kolektory słoneczne auroTHERM VTK 570/2 i VTK 1140/2. Kolektor rurowy wykonano z kwasoodpornego szkła borowokrzemowego cechującego się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, doskonale jednocześnie puszczającego światło. Zwierciadło typu CPC jest pokryte specjalną ceramiczną powłoką chroniącą przed starzeniem. Cenną zaletą tej grupy urządzeń jest ich wysoka sprawność oraz prostota montażu.