Artykuły

WPW Termo Hit - nowy wymiennik Kospel

b_100_100_16777215_00_http___hurtownieinstalacyjne.pl_images_kospel_wpw_fala_na_tle.jpg

Firma Kospel właśnie wprowadziła do swojej oferty nowy model wymienników poziomych - WPW Termo Hit.

Wymienniki dwupłaszczowe zostały wyposażone dodatkowo w podwójną wężownicę. Nowy model wymiennika WPW TERMO-HIT zapewnia największą powierzchnię wymiany ciepła. Wymiennik umożliwia podłączenie do dwóch źródeł ciepła.

Zastosowanie
Poziome wymienniki c.w.u.dwupłaszczowe z wężownicą model WPW oferowane są o pojemnościach 100, 120 i 140, litrów. Przeznaczone są do ogrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Mogą współpracować z dwoma źródlami ciepła. Doskonale sprawdzają się przy współpracy z wodnymi niskotemperaturowymi kotłami grzewczymi na paliwo stałe.

Najnowocześniejsza technologia emaliowania
Firma KOSPEL uruchomiła pierwszy w Polsce w pełni zautomatyzowany system proszkowego emaliowania zbiorników. Stalowy zbiornik jest równomiernie pokryty na całej powierzchni warstwą emali o optymalnie dobranej grubości. Taka technologia w przeciwieństwie do tradycyjnego emaliowania mokrego znacząco poprawia jakość nanoszonej powłoki, a co za tym idzie trwałość zabezpieczanego w ten sposób urządzenia.
Opisywany system dzięki procesom przesiewu i odzysku zapewnia minimalne zużycie materiałów zarówno w fazie czyszczenia zbiornika jak i na etapie nanoszenia emalii. Taki proces jest zgodny z najnowszymi standardami w zakresie ekologii.

Wyjątkowa izolacja
Izolacja termiczna wykonana jest z czarnej, utwardzonej pianki polistyrenowej, która została opracowana specjalnie do zastosowań w ciepłownictwie. Dzięki zwiększonej twardości i gęstości jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Posiada doskonałe parametry izolacyjne.

Wskaźnik temperatury
Zastosowanie wskaźnika temperatury umożliwia odczyt i kontrolę temperatury wody w wymienniku.

Rozpraszacz wody
Rozpraszacz ogranicza zjawisko mieszania się zimnej wody z gorącą. Dzięki temu uzyskuje się najbardziej optymalny rozkład temperatury wody w wymienniku.

Możliwość zastosowania grzałki elektrycznej. 
Grzałki GRBT-1,4kW / 230V, GRBT-2,0kW / 230V oraz GRBT-4,5kW / 400V mogą być stosowane do wszystkich pojemności wymienników WPW Termo Hit.

b_100_100_16777215_00_http___hurtownieinstalacyjne.pl_images_kospel_wpw_fala_przekroj.jpg