Historia firmy TOMEK

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'http://tomek.com.pl/images/20lat.png'
There was a problem loading image 'http://tomek.com.pl/images/20lat.png'

Firma TOMEK jest przedsiębiorstwem działającym od 1991 roku na rynku instalacji grzewczych, sanitarnych i kanalizacyjnych. W początkowej fazie działalności, małżeństwo: Bogusława i Michał Tomkowiak założyli punkt sprzedaży hurtowo-detalicznej w centrum Poznania przy ulicy Dąbrowskiego. W czasach nowego ustroju politycznego, punkt ten wyróżniał się sporą ilością asortymentu, dzięki któremu nastąpił szybki rozwój przedsiębiorstwa.

b_100_100_16777215_00_images_gallery_firma_zewnatrz1.jpg

W roku 1992 właściciele firmy TOMEK postanowili uruchomić drugą placówkę sprzedażową. Powstała ona w Swarzędzu koło Poznania jako sklep objęty patronatem firmy TOMEK.

W tym samym roku uruchamiają oni Hurtownię Artykułów Instalacyjno - Sanitarnych TOMEK. Początkowo mieści się ona przy ulicy Świętego Michała w Poznaniu. Szybki rozwój oraz znaczne powiększanie asortymentu przyczynią się do zmiany lokalizacji. Nowe, własne tereny mieszczące się przy ulicy Dziadoszańskiej 10, dają kolejne możliwości rozwojowe. Zostaje również zmieniona nazwa przedsiębiorstwa z Hurtowni Artykułów Instalacyjno - Sanitarnych TOMEK na Firmę Handlową TOMEK.

Głównymi odbiorcami hurtowni stają się punkty handlowe, wykonawcy, spółdzielnie mieszkaniowe, inwestorzy budowlani mieszczący się głównie w Wielkopolsce i województwach ościennych. W kolejnych latach działalności właściciele rozbudowują powierzchnię magazynową, powiększają salę sprzedażową i ekspozycyjną.

W 1998 roku, właściciele firmy TOMEK stają się jednym z pomysłodawców i współzałożycielami Grupy Handlowej SanGroup. Dzięki dobrym kontaktom oraz planom obrotowym szybko stajemy się jednym z wiodących dystrybutorów produktów z branży grzewczej, sanitarnej, instalacyjnej i kanalizacyjnej. I tak jest po dzisiejsze czasy ...

b_100_100_16777215_00_images_gallery_firma_wewnatrz1.jpg

Od 1999 roku firma TOMEK regularnie organizuje coroczne spotkania ze swoimi czołowymi kontrahentami. Dzięki wspaniałej oprawie muzycznej, wyśmienitym zakąskom, oraz lokalowi o wysokim standardzie, nasi kontrahenci mogą się oderwać od codziennych obowiązków i dać porwać dźwiękom zabawy karnawałowej.

W kwietniu 2004 roku kierownictwo firmy TOMEK podejmuje decyzję o wdrożeniu Systemu Zarządzania Jakością opartego na normie PN:EN ISO9001:2001. Dzięki współpracy z renomowaną firmą DGA s.a. udaje się nam w krótkim czasie doprowadzić do wdrożenia w/w systemu, który od początku funkcjonowania spotyka się z uznaniem wśród pracowników i firm współpracujących z Firmą Handlową TOMEK.

W lipcu 2004 roku otwieramy oddział sprzedaży hurtowej w Gorzowie Wielkopolskim. Wykwalifikowana obsługa, doskonałe zaplecze towarowe powodują, że klienci szybko przekonują się do zakupów w nowo otwartym punkcie. Pokazaliśmy, że dzięki dobrej logistyce, dostępności towarowej i doskonałym cenom za oferowane towary, możemy zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Na początku października 2004 roku, kierownictwo firmy TOMEK decyduje się zakończyć współpracę z Grupą Handlową SanGroup i podjąć wyzwanie mające na celu zwiększenie swej oferty handlowej. Stajemy się udziałowcem Grupy Instal - Konsorcjum, dzięki której otrzymujemy dostęp do większego przekroju produktów z zakresu techniki grzewczej. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować Państwu produkty marki domowej QIK, program partnerski PIK, bezpłatny dostęp do Internetowego Systemu Dystrybucji oraz najnowsze rozwiązania najbardziej renomowanych firm na świecie.

W dniu 22 stycznia 2005 roku firma TOMEK przedstawia nowe, oficjalne logo FH TOMEK.

Luty 2008 roku przynosi kolejne zmiany. Firma zostaje przekształcona w spółkę jawną i od tego czasu nosi nazwę: TOMEK Firma Handlowa Tomkowiakowie sp.j. Parę miesięcy później uruchamiamy kolejny oddział sprzedaży hurtowej. Tym razem swoją dystrybucję rozszerzamy na obszarze byłego województwa Kaliskiego.

W dniu 22-01-2011 roku obchodzimy wraz z naszymi partnerami handlowymi jubileusz 20-to lecia rozpoczęcia działalności naszej firmy. Takie doświadczenie potwierdza nasze profesjonalne i transparentne podejście do pracy.
20lat.pngPlany rozwojowe firmy TOMEK sięgają dalekiej przyszłości. Zapraszamy więc Państwa do częstego zaglądania w nasze karty historyczne.

Pragniemy również przypomnieć, że kapitał naszego przedsiębiorstwa jest w 100% polski. Jest to jeden z najważniejszych elementów motywujących nas do ciągłego rozwoju Firmy Handlowej TOMEK